هفت رفتار مدیریتی جهت ساخت کارمندان فوق ستاره

یکی از مسئولیت‌های اصلی مدیر ایجاد تیمی از کارمندان فوق ‌ستاره برای شرکت است. افرادی که مثبت، باانگیزه و کاملاً مسلط بر کارشان هستند،‌ بهره‌وری بیشتری نسبت به کارمندان معمولی دارند. آن‌ها کارهای بیشتری انجام می‌دهند، محصولات باکیفیت‌تری تولید می‌کنند و در همه کارها خالق‌تر و نوآورتر هستند.

در سازمان‌های برتر افراد احساس فوق‌العاده‌ای نسبت به خود و رابطه خوبی با روسا دارند. افرادی که از کارشان راضی هستند، احساس خوبی نسبت به خوددارند، بیشتر تولید می‌کنند و از دیگرانی که این احساس را به خود ندارند، بهتر کار می‌کنند.

اساس عملکرد برتر، عزت‌نفس زیاد است. عزت‌نفس « میزانی است که خود را دوست دارید » هرچه فرد خودش را بیشتر دوست داشته باشد و به خود احترام بگذارد، عملکرد بهتری دارد، با دیگران بهتر کار می‌کند و اعتمادبه‌نفس و قابلیت بیشتری دارد .

 

کارمندان فوق ستاره

 

روانشناسان هفت رفتار یا شرایط مدیریتی کلیدی را مشخص کرده‌اند که می‌توانید برای انگیزه دادن به افراد زیردست و افزایش عزت‌نفس و بهبود عملکردشان از آن‌ها استفاده کنید.

 

تیم را به چالش بکشید

نخستین انگیزاننده، چالش است. انگیزه شماره یک کارمندان،‌ کاری است که جالب و مفید باشد و نهایت استعداد آن‌ها را به کار گیرد. افراد دوست دارند به چالش کشیده شوند و کامل در جریان کارشان باشند.

برای تأمین این نیاز باید کارهایی را به افراد بسپارید که فراتر از قابلیت‌های آن‌ها باشد، درنتیجه مجبور می‌شوند رشد کنند و سرمایه‌گذاری زمانی و تلاش بیشتری انجام دهند تا کارشان به‌خوبی انجام شود. فقط زمانی که افراد برای بهبود خود و کارشان رشد می‌کنند، احساس سرزندگی و برنده بودن دارند.

 

آزادی بدهید

دومین انگیزاننده، آزادی است  افراد از داشتن نهایت آزادی برای انجام کار لذت می‌برند. تمرین کنید که برای دستیابی به اهداف توافق شده تا حد ممکن به افراد آزادی دهید. کلید اعطای این آزادی، مهارت شما در مدیریت هدف محور و استثنا محور و توانایی واگذاری صحیح است.

 

به آنها احترام بگذارید

سومین انگیزاننده در تشکیل یک تیم برتر،‌احترام است. افراد نیاز شدیدی دارند که مورداحترام سایرین به‌خصوص روسایی قرار گیرند که برای نظراتشان ارزش قائل هستند. کارمندان نیاز دارند که افکار، احساسات و نگرانی‌های خود را با رئیس در میان بگذارند و احساس کنند که او واقعاً به نظراتشان احترام می‌گذارد، گرچه ممکن است آن‌ها را نپذیرد یا با آن‌ها موافق نباشد. هرچه کارمندان بیشتر احساس کنند که به آن‌ها احترام می‌گذارید، آن‌ها هم به شما بیشتر احترام می‌گذارند و تمایل دارند کار خوبی برایتان انجام دهند.

 

عامل دوستی

چهارمین انگیزاننده در دنیای کار مهربانی است. یکی از مهم‌ترین عناصر در محیط کار امروز ، « عامل دوستی » است

افراد دوست دارند برای کسی کار کنند که فکر می‌کنند به‌عنوان فرد برایشان ارزش قائل است. وقتی نظر یا قضاوت افراد را می‌پرسید، مهربانی‌تان را نشان می‌دهید. وقتی با کارمندان صحبت می‌کنید و سؤالتی درباره مسائل غیر کاری مثل ورزش و سرگرمی‌هایشان می‌پرسید، این مهربانی را به آن‌ها انتقال می‌دهید. می‌توانید درباره خانواده، زندگی و کارهای شخصی و فرزندانشان سؤال کنید. ابراز علاقه واقعی به این موارد، حامل این پیام است که به آن شخص به‌عنوان یک انسان اهمیت می‌دهید، نه‌تنها کارمندی که در شرکت مشغول کار است.

 

عامل دوستی

 

در تماس باشید

پنجمین انگیزاننده، کنترل است. واگذاری کار به فرد و سپس فراموش کردن آن بیشتر عامل دلسردی‌ است تا وقتی کار را واگذار کرده و کارمند را مرتب کنترل می‌کنید. هرچه عملکرد شخص در جریان انجام کار را بیشتر کنترل کنید، بیشتر احساس می‌کند که کارش و خودش نیز مهم است.

مجموعه منظمی از « بررسی عملکرد غیر قضاوتی » ترتیب دهید، سؤالتی مانند این بپرسید « چطور پیش می‌رود» ، بپرسید آیا کمکی از دستتان برمی‌آید یا می‌توانید منابعی را در اختیار او قرار دهید. این کار باعث می‌شود کارمند احساس کند که کارش را مهم می‌دانید و هم به کار و هم به شخصی که آن را انجام می‌دهد، اهمیت می‌دهید.

 

بگذارید برنده شوند

ششمین انگیزاننده ایجاد تجربه‌های موفق است. هرگاه کاری را واگذار می‌کنید که کارمندان به‌خوبی از عهده آن برمی‌آیند،‌ با اتمام کار تجربه موفقی به دست می‌آورند و احساس برد می‌کنند . هر عمل یا گفته شما که باعث شود کارمندان احساس برنده بودن کنند، باعث افزایش عزت‌نفس، بهبود عملکرد کلی و افزایش ارزش همکاری‌شان برای سازمان می‌شود.

 

انتظار بهترین را داشته باشید

هفتمین انگیزاننده، انتظارات مثبت است. این‌یکی از قویی‌ترین ابزارهای افزایش عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس در دیگران است. وقتی نشان می‌دهید که به کارمندان اعتماد دارید، هر کاری انجام می‌دهند تا تائید کنند که حق با شما است. مدام به کارمندان بگویید که به توانایی آن‌ها برای انجام کار عالی اعتماد دارید.

به‌وضوح نشان دهید که به افراد خود ایمان‌دارید. بگویید آن‌ها را باور دارید. حتی اگر کامل مطمئن نیستید، کمی وانمود کنید. انتظارات مثبتی که از افراد دارید، بعید است باعث ناامیدی‌ شما شود

سجاد شاکری هستم مدیر سایت توپاز وب . عاشق یادگیری و تمرین برای ساخت آینده ای بهتر . امیدوارم در این سایت بتونیم چیزهای خوبی از هم یاد بگیریم

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *